Piątek, 26 czerwca 2026
Imieniny: Jan, Paweł, Jeremiasz

Ponad 67 tys. uczniów w Łodzi odebrało świadectwa. Start wakacji i podsumowanie sukcesów

Ostatni dzwonek wybrzmiał, świadectwa trafiły do rąk uczniów, a szkolne korytarze zaczęły pustoszeć - w Łodzi rok szkolny 2025/2026 oficjalnie dobiegł końca. Dla tysięcy dzieci i nastolatków oznacza to początek wakacji, a dla nauczycieli czas na zasłużone urlopy i podsumowania miesięcy pracy.

W wielu szkołach ostatni dzień nauki miał odświętny charakter: krótkie akademie, gratulacje, wyróżnienia oraz ostatnie rozmowy przed letnią przerwą. Wśród placówek, które podsumowały miniony rok szczególnie mocnym akcentem, jest karolewskie liceum, gdzie - jak podkreśla dyrekcja - udało się zamknąć rok z poczuciem dobrze wykonanej pracy.

Karolewskie liceum: wyzwania i wynik, który robi wrażenie

Dyrektor szkoły, Magdalena Dudkiewicz, zwraca uwagę, że minione miesiące nie przyniosły większych trudności niż wcześniejsze lata, a cała społeczność szkolna poradziła sobie z zadaniami, które pojawiały się po drodze.

Daliśmy sobie radę z wszystkimi wyzwaniami, które przed nami stanęły. I uczniowie, i nauczyciele, i dyrekcja. W tym roku osiągnęliśmy mnóstwo sukcesów. Jesteśmy piętnastą szkołą w Polsce w rankingu olimpiady "Zwolnieni z Teorii". To pokazuje, że nasi uczniowie zaangażowani są nie tylko w naukę, ale w coś poza nią

Magdalena Dudkiewicz, dyrektor szkoły

W szkolnych podsumowaniach pojawiają się nie tylko wyniki edukacyjne czy sportowe. Dyrekcja zaznacza również wagę indywidualnych osiągnięć uczniów, które są regularnie prezentowane w mediach społecznościowych placówki.

Zawsze chwalimy się nimi w naszych mediach społecznościowych. Jesteśmy w Złotej Szkole NBP. To wszystko pokazuje, jak rozwijali się w tym roku szkolnym nasi uczniowie.

Magdalena Dudkiewicz, dyrektor szkoły

Ile osób zakończyło rok szkolny w Łodzi? Konkretne liczby

Skala zakończenia roku w mieście jest ogromna. W całej Łodzi rok szkolny 2025/2026 zamknęło ponad 67 tys. uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz ponad 11 tys. nauczycieli. To tysiące świadectw, setki uroczystości i równie wiele historii o sukcesach, postępach, trudnościach oraz planach na kolejne miesiące.

Wśród odbierających świadectwa znaleźli się zarówno najmłodsi, którzy dopiero zaczęli szkolną drogę, jak i ci, którzy właśnie kończą ważny etap edukacji:

  • 4 885 pierwszoklasistów odebrało świadectwa po swoim pierwszym roku w szkole.
  • 5 496 maturzystów zamknęło ostatni rok nauki w szkole ponadpodstawowej.
  • Szkoły podstawowe kończy łącznie 40 527 uczniów.
  • Szkoły ponadpodstawowe kończy łącznie 24 379 uczniów.

Co dalej? Szkoły planują kolejny rok, uczniowie - odpoczynek

Choć wakacje właśnie się zaczęły, w części szkół myślenie o nowym roku szkolnym już trwa. W karolewskim liceum zapowiadana jest kontynuacja działań, które w ostatnich miesiącach angażowały młodzież także poza standardowymi lekcjami.

Tych planów jest dużo. W dalszym ciągu będziemy wspierać naszych uczniów we wszystkich aktywnościach, jakie u nas wykazują. Na pewno będziemy realizowali wszystkie te projekty, które realizowaliśmy do tej pory, czyli "Zwolnieni z Teorii", koło debat, koło szachowe, nasze grupy sportowe

Magdalena Dudkiewicz, dyrektor szkoły

Teraz jednak szkolne sprawy na chwilę schodzą na dalszy plan. Uczniowie z Łodzi rozpoczynają wakacje, a w wielu domach zaczyna się czas wyjazdów, półkolonii i nadrabiania tego, na co w trakcie roku brakowało czasu. Dla nauczycieli to z kolei moment na odpoczynek - zanim znów, po letniej przerwie, zabrzmi pierwszy dzwonek.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
TW

Tomasz Wyrzykowski

Redaktor naczelny 24 Łódź; prowadzi tematy miejskie i interwencyjne, stawiając na rzetelność i tempo.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!