Z magazynu do sieci: łódzkie małżeństwo zatrzymane po sprzedaży skradzionego sprzętu
Najpierw znikał z magazynu, potem pojawiał się w internecie – tak, według ustaleń śledczych, miał działać mechanizm, który doprowadził do zatrzymania małżeństwa z Łodzi. W sprawie chodzi o sprzęt elektroniczny i małe AGD, a straty oszacowano na około 30 tys. zł.
Na trop podejrzanych wpadli funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Cyfrową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, działając wspólnie z policjantami z VI Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Z ustaleń wynika, że 42-letnia kobieta, pracująca w jednym z magazynów, miała wynosić z miejsca pracy sprzęt elektroniczny. Jej 41-letni mąż miał następnie zajmować się sprzedażą tych przedmiotów w internecie.
Akcja 18 czerwca 2026 roku: zatrzymania i przeszukanie
Do działań policji doszło 18 czerwca 2026 roku. Część funkcjonariuszy pojechała bezpośrednio do magazynu, w którym pracowała 42-latka. Tam została zatrzymana. Równolegle druga grupa policjantów zatrzymała 41-letniego męża kobiety.
W kolejnych godzinach funkcjonariusze przeszukali także miejsce zamieszkania małżonków. Podczas tych czynności odnaleziono skradziony sprzęt małego AGD, który – jak wynika z ustaleń – miał pochodzić z magazynu, w którym pracowała zatrzymana.
- Data działań: 18 czerwca 2026 roku
- Szacowane straty: około 30 tys. zł
- Jednostki: Wydział do walki z Przestępczością Cyfrową KWP w Łodzi oraz VI Komisariat KMP w Łodzi
Zarzuty i możliwa kara. „Sprawa ma charakter rozwojowy”
Po zatrzymaniu małżonkowie zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe. 42-latka usłyszała zarzut dotyczący kradzieży, natomiast jej 41-letni mąż – zarzut paserstwa. Jak informuje policja, obojgu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Małżonkowie zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe. Kobieta usłyszała zarzut dotyczący kradzieży, a jej mąż zarzut paserstwa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności
kom. Edyta Machnik, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
Policjanci podkreślają, że postępowanie nie jest zakończone. Sprawa ma charakter rozwojowy – śledczy mają teraz dokładnie ustalić skalę procederu i to, ile sprzętu mogło trafić do sprzedaży w internecie.
W działaniach uczestniczył nowo utworzony Wydział do walki z Przestępczością Cyfrową KWP w Łodzi – komórka, która ma wspierać jednostki terenowe w sprawach związanych z cyberprzestępczością oraz wykorzystywaniem nowych technologii, m.in. tam, gdzie istotnym elementem jest handel w sieci i cyfrowe ślady transakcji.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!