Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Flawiusz, Innocenty

Z magazynu do sieci: łódzkie małżeństwo zatrzymane po sprzedaży skradzionego sprzętu

Najpierw znikał z magazynu, potem pojawiał się w internecie – tak, według ustaleń śledczych, miał działać mechanizm, który doprowadził do zatrzymania małżeństwa z Łodzi. W sprawie chodzi o sprzęt elektroniczny i małe AGD, a straty oszacowano na około 30 tys. zł.

Na trop podejrzanych wpadli funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Cyfrową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, działając wspólnie z policjantami z VI Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Z ustaleń wynika, że 42-letnia kobieta, pracująca w jednym z magazynów, miała wynosić z miejsca pracy sprzęt elektroniczny. Jej 41-letni mąż miał następnie zajmować się sprzedażą tych przedmiotów w internecie.

Akcja 18 czerwca 2026 roku: zatrzymania i przeszukanie

Do działań policji doszło 18 czerwca 2026 roku. Część funkcjonariuszy pojechała bezpośrednio do magazynu, w którym pracowała 42-latka. Tam została zatrzymana. Równolegle druga grupa policjantów zatrzymała 41-letniego męża kobiety.

W kolejnych godzinach funkcjonariusze przeszukali także miejsce zamieszkania małżonków. Podczas tych czynności odnaleziono skradziony sprzęt małego AGD, który – jak wynika z ustaleń – miał pochodzić z magazynu, w którym pracowała zatrzymana.

  • Data działań: 18 czerwca 2026 roku
  • Szacowane straty: około 30 tys. zł
  • Jednostki: Wydział do walki z Przestępczością Cyfrową KWP w Łodzi oraz VI Komisariat KMP w Łodzi

Zarzuty i możliwa kara. „Sprawa ma charakter rozwojowy”

Po zatrzymaniu małżonkowie zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe. 42-latka usłyszała zarzut dotyczący kradzieży, natomiast jej 41-letni mąż – zarzut paserstwa. Jak informuje policja, obojgu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Małżonkowie zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe. Kobieta usłyszała zarzut dotyczący kradzieży, a jej mąż zarzut paserstwa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności

kom. Edyta Machnik, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Policjanci podkreślają, że postępowanie nie jest zakończone. Sprawa ma charakter rozwojowy – śledczy mają teraz dokładnie ustalić skalę procederu i to, ile sprzętu mogło trafić do sprzedaży w internecie.

W działaniach uczestniczył nowo utworzony Wydział do walki z Przestępczością Cyfrową KWP w Łodzi – komórka, która ma wspierać jednostki terenowe w sprawach związanych z cyberprzestępczością oraz wykorzystywaniem nowych technologii, m.in. tam, gdzie istotnym elementem jest handel w sieci i cyfrowe ślady transakcji.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
TW

Tomasz Wyrzykowski

Redaktor naczelny 24 Łódź; prowadzi tematy miejskie i interwencyjne, stawiając na rzetelność i tempo.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!