39-letni mężczyzna poszukiwany od 2009 r. zatrzymany i skazany na 20 miesięcy
Poszukiwany od 2009 r. 39-letni mężczyzna został zatrzymany; wrócił do Polski na początku roku i dostanie 20 miesięcy więzienia.
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który od 2009 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz spędzi najbliższe lata w więzieniu.
Śródmiejski sąd w 2009 roku wydał list gończy za osobą skazaną za pobicie. Przez długi czas mężczyzna celowo zmieniał miejsce pobytu i wygląd, aby uniknąć odpowiedzialności.
Determinacja policjantów i skrupulatna analiza wszelkich poszlak doprowadziły bałuckich kryminalnych do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego.
12 maja 2026 roku stróże prawa dotarli do wytypowanego adresu w Barlinku, województwie zachodniopomorskim, gdzie drzwi otworzył im zaskoczony mężczyzna – został zatrzymany.
W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że po ogłoszeniu wyroku wyjechał za granicę, aby uniknąć odpowiedzialności. Do Polski wrócił na początku bieżącego roku – tylko dlatego, że był przekonany o przedawnieniu kary.
Po dokonaniu niezbędnych czynności zatrzymany trafił do aresztu śledczego, gdzie, zgodnie z decyzją sądu, czeka na karę pozbawienia wolności w wymiarze 20 miesięcy.
Źródło: policja.gov.pl